کلیتوریس (clitoris)

کلیتوریس (clitoris)

کلیتوریس عضو اصلی شهوانی  زنان می باشد و همتای پنیس است.این عضو نعوظی از بین دو انتهای منشعب شده لبهای کوچک به سمت پایین برامده شده است.کلیتوریس از یک گلنس(glans)یک تنه(corpus)ودو اندام تشکیل میشود .طول کلیتوریس به ندرت از 2 سانتی متر فراتر می رود(در حالت طبیعی). درحالت نعوذ طول ان 4.5 تا 5 سانت می رسد. گلنس کلیتوریس از پایانه های عصبی بسیاری عصب می گیرد.در لب های بزرگ;لب های کوچک;کلیتوریس شبکه ظریفی از پایانه های عصبی ظریفی وجود دارد.این اعصاب اعصاب تحریکی می باشند .صفحات لامسه (tactil disics)وجسمک های تناسلی(erotic) دراین مناطق فراوانند.کلیتوریس به عنوان یک ,مرکز عصبی,در فعالیت های جنسی است.قبل از برقرار تماس جنسی ,تحریک جنسی سسب پر خونی عروق و بزرگ شدن کلیتوریس می شودودرهنگام ورود الت مردانه ,کلیتوریس حساسیت ویژهای به حرکت تنه ان پیدا می کند  .
حتی در صورت فقدان واژن نیز یک زن از طریق این تحریک می تواند به ارگاسم برسد
,که این امر ناشی از یک رفلکس مشترک است که به انقباض پر قدرت عضلات ارادی و غیر ارادی لگن منجر می شود .بعد از اینکه ارگاسم تجربه شد ویک رفلکس شرطی برقرار گردید,وجود کلیتوریس ضرورت نخواهد داشت. زنانی که تحت ختنه (ولوکتومی) توام با بریدن کلیتوریس قرار می گیرند قادرند ارگاسم را تجربه کنند با این وجود در زنانی که تحت ختنه قرار گرفتند مشکلات عمده جنسی وجود دارد.
شایعترین ناهنجاری کلیتوریس بزرگ شدگی ان است.در اوج لذت جنسی کلیتوریس بزرگ نمی شود بلکه طرف استخوان شرمگاهی (به سمت بالا) کشیده و به عقب رانده میشود و به طور مستقیم قابل لمس نیست. ادوارد میشل در روش مقاربت موازی می گوید یکی از روش های مفید و موثر در روابط جنسی موفق فشاری ثابت و ریتمیک است که بر روی کلیتوریس اعمال می شود.

 

/ 3 نظر / 84 بازدید
سهیل

سلام میشه یه عکس از کلیتروس در حالت نعوظ رو بذارین؟ ممنون میشم

سلام میشه یک عکس ازش بذارین و چگونگی پیدا کردنش رو توضیح بدین؟ با تشکر

mahbobeh

برای یک ادم مبتدی خوب بود ممنون