ربات باردار برای کمک به دانشجویان مامایی و جراحی ساخته شد

ربات باردار به نام  Noelle می تواند بارها زایمان کند .
پژوهشگران کشور کره جنوبی موفق به طراحی و ساخت روباط باردار و نوزاد آن شده اند که با استفاده از آن دانشجویان مامایی  و جراحی می توانند تجربه نزدیک به واقعیت زایمان در اتاق عمل را مشاهده کنند.

 
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  این ربات ها محصول تحقیقات مرکز پزشکی دانشگاه کیونگو در سئول هستند و گفته می شود به دلیل شباهت ظاهری حیرت آور با نمونه های انسانی به شدت مورد توجه جراحان جوان قرار گرفته اند.

ربات مادر Noelle نام دارد و به گفته پروفسور جانگ از این مرکز تحقیقاتی، با استفاده از این ابزار شبیه سازی نه تنها زایمان های طبیعی مرور می شوند، بلکه زایمان های غیر طبیعی همچون سزارین نیز به خوبی به جراحان جوان و دانشجویان پزشکی و مامایی  نشان داده می شوند.

/ 5 نظر / 28 بازدید
pm

hi matlabe khobi bood

pm

salam matlabe jalebi bood

سعيد

سلامي چو بوي خوش آشنايي بر آن مردم ديده بر روشنايي خوشحالم كه با شما كه در مسير مقدس زيبايي و دانايي و نيكويي هستيد، آشنا شدم. خواستم به اطلاعتان برسانم كه به تازگي محفلي گرم و صميمي از دوستداران ادب و هنر گرد هم آمده اند و "انجمن عاشقان" را تشكيل داده اند. از طرف تمامي انسان‌هاي اهل دل، شما را به حضور در انجمن عاشقان دعوت مي‌كنم. http://ashegan.ir خوشتر از دوران عشق ايام نيست بامداد عاشقان را شام نيست

رهگذر

چند وقتی بود سر نزده بودم. مطالب قشنگی داره. موفق باشین.

Midwive71.blogfa.com

سلام خوشحال میشم به منم سری بزنی[گل]